Pierwsze zawody zapaśnicze w nowej hali

zap

W niedzielę, 14 czerwca, w nowej hali sportowej przy ZSOMS w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w zapasach w stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet. Swój akces do pierwszych zawodów rozgrywanych w takiej formule, zgłosiło kilkanaście szkół z województwa śląskiego i jedna z Radomia. Po kilkugodzinnych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców.

Klasyfikację drużynową stylu klasycznego wygrał ZSOMS Racibórz. Wszyscy uczniowie tej szkoły na co dzień trenują w MKZ Unia Racibórz, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 11 z Radomia, a trzecie Gimnazjum nr11 z Rudy Śląskiej. W stylu wolnym i zapasach dziewcząt najlepsze było Gimnazjum nr 4 z Rudy Śląskiej.

Indywidualnie najlepiej z uczniów ZSOMS zaprezentował się zwycięzca swojej kategorii, Kamil Czarnecki. Na drugim miejscu zawody ukończyli Gracjan Głogiewicz, Michał Michniewicz oraz Natalia Duksa. Brązowe medale wywalczyli natomiast Mariusz Tochwin, Kamil Bordo, Kamil Kremer i Krzysztof Prasek.

W najbliższym czasie zawodniczki i zawodnicy MKZ Unia Racibórz wystąpią w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Solcu Kujawskim (19-21.06) powalczą dziewczyny, a w Radomiu (26-28.06) przedstawiciele stylu klasycznego.

/źródło: MKZ UNIA Racibórz/