Wojewódzki Finał Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej

Racibórz opanował podium – powiedział sędzia, który po raz kolejny dekorował lekkoatletów z Raciborza podczas Finału Wojewódzkiego Gimnazjady w lidze lekkoatletycznej, która odbyła się 21.05.2015 r w Częstochowie. Podczas tej gimnazjady uczniowie z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Raciborza w rywalizacji z 16 drużynami z całego województwa Śląskiego zajęli 1 miejsce wśród chłopców i 3 miejsce wśród dziewcząt. Na ten końcowy rezultat złożyły się indywidualne wyniki poszczególnych zawodników.

Wśród chłopców najwięcej punktów zdobyła sztafeta 4x100m chłopców (44,48 sek) biegnąca w składzie: Kamil Kalinowski, Krzysztof Turski, Wojciech Kubacki, Szymon Dziuba. Dla nich zabrakło tabeli punktowej. Drugi w kolejności pod względem punktacji był Krzysztof Turski , zwycięzca biegu na 300m (36,67 sek) oraz Szymon Dziuba, który był trzeci w biegu na 300m ( 37,23 sek). Równie wysoko punktował Wojciech Kubacki również w biegu na 300m (37,50 sek), który zajął czwarte miejsce. Do medalistów należy również zwycięzca skoku wzwyż Kacper Haręzga (185 cm). Drugie miejsce w biegu na 100m zajął Kamil Kalinowski (11,59 sek). Biegiem przez płotki zawładnęli chłopcy z Raciborza – wygrał Aleksander Wieczorkiewicz (18,96 sek), drugi był Wiktor Kozyra( 19,08 sek). Medal srebrny zdobył również Kacper Zawojski w rzucie dyskiem (36,06m). Punkty dla drużyny chłopców zdobywali również Dawid Dudar w biegu na 100m (12,30 sek), Hulbój Paweł w biegu na 100m (12,44 sek), Kacper Przedziński  w biegu na 1000m (2;58,24 min), Rozwadowski Mateusz w biegu na 1000m (  3;11,11 min), Jędrusiak Paweł w biegu na 1000m ( 3;16,14 min) oraz Grzegorz Kotala w rzucie dyskiem (24,11m).

Julia ZiembickaWśród dziewcząt najwięcej punktów z bardzo dobrym rezultatem zdobyła Julia Ziembicka w biegu na  100m przez płotki ( 15,57 sek). Julia zdobyła srebrny medal. W biegu  na 600 m zwyciężyła Ilona Grygiel (1;38,76 min). W kuli po zwycięstwo sięgnęła Dominika Mitręga ( 10,61 m). Na podium za drugie miejsce w rzucie dyskiem ( 23,92 m) stanęła również Maja Ostrowska. Trzecie miejsce z wynikiem 140 cm w skoku wzwyż zdobyła  Sonja Głombik. Wysokie trzecie miejsce zdobyła również sztafeta 4x100m (51,88 sek) biegnąca w składzie- Ilona Grygiel, Marta Ligocka, Julia Ziembicka, Agnieszka Sichma. Punkty dla drużyny zdobywały również  Marta Ligocka w biegu na 300 m (45,98 sek), Sichma Agnieszka w biegu na 100m ppł, Flegel Angelika w biegu na 100m (14,55 sek), Sonia Bereza w biegu na 100m ( 14, 90 sek), Agnieszka Janczar w biegu na 100m (15,10 sek), Gamrotek Natalia w biegu na 300m (48,18 sek), Frankowska Marta w biegu na 600 m ( 1;51,56 min) i  Wiktoria Wachowska w biegu na 600 m (1;52,60 min).

Zawodników do zawodów przygotowywali trenerzy: Joanna Skalik i Piotr Morka.