Komplet medali zapaśników na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski

kostrzyn5

W miniony weekend w Kraśniku i Kostrzynie nad Odrą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zapasach. W Kraśniku w grupie juniorek medal brązowy wywalczyła Agata Walerzak 48 kg. Agata w walce o medal wysoko pokonała Barbarę Knop (Sobieski Poznań). W tej samej imprezie złoty medal wywalczyła nasza absolwentka Agata Tatar 72 kg.
W Kostrzynie nad Odrą zawodnicy rywalizowali w grupie kadetów. Najlepszym zawodnikiem w kategorii do 76kg okazał się Piotr Duk. Piotr po raz kolejny pokazał, że jest najlepszy w kraju w swojej kategorii wagowej, co zbliża go do wyjazdu na tegoroczne Mistrzostwa Europy i Świata. W kategorii do 63 kg niespodzianką było wywalczenie przez młodego zawodnika Gracjana Głogiewicza brązowego medalu. Tuż za podium na 5 miejscu uplasowali się Michał Kampik i Mariusz Tochwin. Kamil Bordo zakończył turniej na jedenastym miejscu, a Filip Świerczewski na dwunastym miejscu.