3 medale Amelii Pisarczyk w pływaniu w płetwach

am1

W miniony weekend (28-29 marca) w Barcelonie odbyła się III Runda Klubowego Pucharu Świata. Amelia Pisarczyk, uczennica kl. I PL,  ponownie udowodniła, że jest królową stylu bi-fins w pływaniu w płetwach! Jastrzębianka, która na co dzień reprezentuje KS Nautilus oraz SMS Racibórz, wywalczyła dwa złote oraz jeden srebrny medal. Nasza młoda zawodniczka była bezkonkurencyjna na dystansach 50 m (czas – 22.75 s) i 100 m (50.67 s) w swoim ulubionym stylu. Na 50 m Amelia o 0.07 sekundy wyprzedziła Rosjankę Darię Sosnowską z Czelabińska. Trzecia była jej rodaczka, Jekatierina Suszenko z Moskwy. Kolejne lokaty zajmowały: Margarita Visockyte z Wilna, Włoszka Noemi Fanton oraz Francuzka Pauline Garard. Na dystansie dwukrotnie dłuższym Pisarczyk pokazała swoją siłę, wyprzedzając resztę stawki o ponad sekundę. Srebro zdobyła Margarita Visockyte, a brąz – Jelizawieta Sadychowa z Sankt Petersburga. Ostatnią zdobyczą zawodniczki było srebro na dystansie 200 m. Tu pływaczka KS Nautilus przegrała „o włos” (0.03 sekundy! 1:52.34 do 1:52.37) walkę o złoto ze wspomnianą wyżej Sadychową.