Lekkoatleci SMS Racibórz zdobyli 4 medale na Mistrzostwach Śląska

Kolejny udany start zanotowali lekkoatleci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Podczas Halowych Mistrzostw Śląska w skokach, rzutach i sprintach w kategorii młodzików, które odbyły się w Brzeszczach(09.02), piętnastoosobowa grupa trener Joanny Skalik wywalczyła 4 medale(2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy) i zanotowała kilka bardzo ciekawych wyników.
Dwa pierwsze miejsca w biegach przez płotki należały do chłopców z SMS-u. Pierwsze miejsce z wynikiem 9,35 sek. zajął Szymon Dziuba. Tuż za nim na drugiej pozycji z czasem 9,44 (rekord życiowy) sek. uplasował się Wojciech Kubacki. W skoku wzwyż bezkonkurencyjny był Kacper Haręzga, który zwyciężył z życiowym wynikiem 170 cm. W tym samym konkursie 4 miejsce z rezultatem 150 cm zajął Samuel Brożek. Sporą niespodziankę sprawiła Sonia Maksymowicz, która w konkursie pchnięcia kulą uzyskała odległość 10,01 m (rekord życiowy) i zajęła 3 miejsce.W finałowym biegu na 60m było aż dwóch zawodników z Raciborza. Na 4 miejscu z wynikiem 7,58 przybiegł Kamil Kalinowski, a na 7-ej pozycji z czasem 7,76 uplasował się, Daniel Klima. „Dzisiejszy start należy uznać za bardzo udany. Całą ekipa zaprezentowałóa się z jak najlepszej strony – podsumowała trener, Joanna Skalik. Zawody w Brzeszczach zakończyły halowy sezon startów zawodników SMS Racibórz. Teraz nastąpi nowy cykl przygotowań do imprez w biegach przełajowych oraz do sezonu letniego.