5 medali pływaków na Międzywojewódzkich Mistrzostwach

SONY DSC

Uczniowie SP 8 zdobyli  pięć medali na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 i 13-letnich. Zawody odbywały się w dniach 26 – 27 marca na dwóch pływalniach. Gospodarzem młodzików 12- letnich była pływalnia „Olimpijczyk” w Gliwicach, natomiast 13 – latków gościł MOSiR w Radlinie. Wśród 12 – latków na szczególne wyróżnienie zasługują Oliwia Mosek i Hubert Wawryca. Oliwia zdobyła medale na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym, plasując się dwukrotnie na drugim miejscu. Hubert wywalczył brązowy medal  na dystansie 100 m stylem klasycznym, poprawiając swój rezultat życiowy. Ponadto w zawodach tych wystąpili: Maria Kazimierczak, Anna Czech, Julia Gorgoń oraz Kacper Kasprzycki. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje wyniki życiowe.

IMG_5695

W Radlinie zawodniczka SP 8, Magdalena Modrzejewska, dwukrotnie stawała na podium. Pierwszego dnia zajęła trzecie miejsce w konkurencji 200 m stylem grzbietowym. Drugiego dnia mistrzostw Magda triumfowała na dystansie o połowę krótszym. 13 – latków reprezentowali również: Wiktoria Klaja, Weronika Maksymowicz, Julia Nowak, Ewelina Zgolińska oraz Piotr Kiełkowski. Wszyscy zawodnicy reprezentują barwy KS Unia Racibórz.