Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików w lekkiej atletyce z medalami

Wiktor KozyraDnia 21.02.2015 r. w Brzeszczach  odbyła się kolejna edycja Halowych Mistrzostw Śląska w lekkiej atletyce. Po juniorach przyszła teraz kolej na kategorię najmłodszych lekkoatletów, czyli młodzików. W ramach mistrzostw odbyły się konkurencje techniczne ( skoki i rzuty)  oraz sprinty.

Rywalizacja była bardzo duża. Startowało około 400 osób. W samych sprintach wystąpiło około 120 osób w kategorii dziewcząt i podobnie u chłopców. Uczniowie z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego występujący w barwach klubu MKS SMS „Victoria” Racibórz bardzo dobrze się tam zaprezentowali. Większość z nich wróciła do domu z rekordami życiowymi, a czterech z nich przywiozło medale.

Do medalistów należą:

– Wiktor Kozyra, który zdobył złoty medal w biegu na 60m ppł z czasem 9,77 sek. Wiktor pierwszy raz w życiu przebiegł ten dystans z tak wyśmienitym rezultatem.

– Dominika Mitręga zdobyła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Dominika posłała kulę na odległość 11,05 m. Jest to jej życiowy rezultat, a zarazem najlepszy wynik w Polsce w jaj roczniku.

– Sonja Głombik, która okazała się najlepsza w skoku wzwyż. Najmniejsza wśród skoczkiń, a skoczyła najwyżej, bo na wysokość 145 cm. Sonia poprawiła swój poprzedni rezultat o 10 cm.

– Agnieszka Sichma , zdobywczyni srebrnego medalu w skoku wzwyż na wysokość 145 cm. Agnieszka skoczyła tyle samo co Sonja, o przyznaniu srebrnego medalu zadecydowała liczba zrzutek.

Na uwagę zasługuje również wynik Julii Ziembickiej w biegu na 60m ppł. Julia zajęła wprawdzie 4 miejsce, ale w biegu eliminacyjnym przebiegła ten dystans w 9,53 sek, co jest najlepszym wynikiem w Polsce w jej roczniku. Julia przegrała z rywalkami o rok starszymi.

Bardzo dobry wynik , wysoko klasyfikowany w polskim rankingu osiągnął Krzysztof Turski w biegu na 60m. Zdobył 5 miejsce z wynikiem 7,54 sek, a przecież Krzysiek specjalizuje się w średnich dystansach.

Piąte miejsce w pchnięciu kulą uzyskał Kacper Zawojski z wynikiem 8,50m, ósme miejsce w pchnięciu kulą zdobyła Maja Ostrowska z wynikiem 7,14 m.

Rekordy życiowe pobili również zawodnicy  biegający na 60m: Aleksander Wieczorkiewicz –        7,73 sek, Paweł Hulbój – 7,83 sek, Dawid Dudar – 7,85 sek, Marta Ligocka – 8,71 sek.

Zawodnicy przygotowywani byli do zawodów przez trenerkę Joannę Skalik.