Złoty medal Anny Szyjki na Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce

13 – 14 lutego odbyły się w Toruniu Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.

??????????Toruńska hala gościła juniorów i juniorów młodszych. Trzydniowe zmagania przyniosły 5 nowych rekordów Polski. Zawody stały więc na bardzo wysokim poziomie.

Na zawodach tych startowała jedenastoosobowa grupa lekkoatletów z naszej szkoły reprezentujących klub „Victorię” Racibórz. Praktycznie większość ustanowiła rekordy życiowe w swoich konkurencjach.

Najlepiej zaprezentowała się Ania  Szyjka, która zdobyła złoty medal  w biegu na 2000m.  Przebiegła ten dystans w czasie 6;25,51 min. Trenerem złotej medalistki jest Piotr Morka. ??????????Czwarte miejsce w biegu na 3000 m uzyskał Szymon Waskin. Dystans ten Szymon pokonał w czasie 8;40,01 min. Piąty na mecie 60 m był Kacper Wieczorek. W biegu eliminacyjnym uzyskał rekord życiowy – 6,98 sek. Siódme miejsce w biegu na 200m uzyskał Kamil Kalinowski z czasem 23,32 sek. Również siódmy w biegu na 300m był Patryk Sochiera. Uzyskał on czas  36,21 sek. Ósme miejsce w biegu na 300m zdobyła Natalia Węglarz z czasem 40,98 sek. W skoku wzwyż dziewiąte miejsce wywalczyła Anna Nowacka z wynikiem 160 cm. Rezultat 188 cm w skoku wzwyż Kacpra Haręzgi dało mu 10 miejsce. Również 10 miejsce uzyskała Daria Zalewska w biegu 60 m ppł z czasem 9,37 sek. Z dziesiątym czasem ( 8,54 sek) do finału 60 m ppł  dostał się również Szymon Dziuba.