Pierwszy Raciborski Turniej Badmintona Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Raciborskiego

20150121_130340W środę 21 stycznia 2015 r. na Arenie Rafako odbył się po raz pierwszy turniej badmintona szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników: Aleksandra Tomala, Jakub Szybik, Kacper Krupa. Zawody odbywały się w systemie gier indywidualnych dziewcząt i chłopców oraz deblowych i mixtowych. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony: I miejsce w kategori dziewcząt wywalczyła Aleksandra Tomala, a Kuba zdobył II miejsce w kategorii chłopców. W deblu nasza para chłopców wywalczyła II miejsce, a Ola z Kubą znaleźli się w finale mixta i ostatecznie zajęli II miejsce. Ola na  co dzień trenuje pływanie u trenera p. Rafała Bałysa, zaś Kacper i Jakub są uczniami pierwszej klasy o profilu mundurowym. Talent chłopców odkrył trener naszych badmintonistów p. Marek Kazimierczak. Treningi badmintona dla wszystkich chętnych licealistów z naszej szkoły odbywają się na sali gimnastycznej w godz. od 15.00 do 17.00 w każdy poniedziałek i piątek.