„Srebrni” na Mistrzostwach Polski Młodzików

??????????„Srebrni chłopcy, moje sreberka”  mówi trenerka Joanna Skalik o swoich zawodnikach, którzy startując w ubiegły weekend (27-28.09.2014 r.) na Mistrzostwach Polski Młodzików zdobyli dwa drugie miejsca i 5 srebrnych medali. Jak to możliwe? Otóż podopieczni trenerki J.Skalik  zdobyli te medale w sześcioboju lekkoatletycznym oraz w sztafecie 4 x 100 m .??????????

W sześcioboju lekkoatletycznym reprezentował Racibórz Szymon Dziuba. Zmagania w sześcioboju trwają dwa dni. W pierwszym dniu najbardziej wszechstronni zawodnicy startują w  biegu na 100m, skoku w dal oraz kuli, w drugim dniu obywa się bieg na 110 m ppł, rzut oszczepem oraz bieg na 1000m. Szymon przystąpił do konkursu po dwutygodniowej przerwie w treningu spowodowanej kontuzją. Na szczęście kontuzja została zaleczona. W efekcie Szymon poprawił rekordy życiowe w czterech konkurencjach, pobił również swój końcowy rezultat, zdobył 3683 punkty, zdobył srebrny medal i poprawił po raz kolejny rekord Śląska w sześcioboju. W trakcie zmagań uzyskał następujące rezultaty:  100 m – 11,76 sek; skok w dal – 5,96 m; kula – 10, 67; 110 m ppł – 16,46 sek; oszczep – 42,31m; 1000m – 2;54,44 min. W godzinę po zakończeniu biegu na 1000 m Szymon udał się na start w biegu rozstawnym 4 x 100m.??????????

Bieg sztafetowy 4 x 100m  rozpoczął Kamil Kalinowski . Po świetnym biegu i dobrej zmianie oddał pałeczkę Krzysztofowi Turskiemu, który po przebiegnięciu całej prostej oddał pałeczkę Wojciechowi Kubackiemu. Wojtek biegł na wirażu i dokonał ostatniej zmiany oddając pałeczkę Szymonowi Dziubie, który chociaż zmęczony po sześcioboju dokończył dzieła. W rezultacie sztafeta przybiegła na drugim miejscu, została udekorowana srebrnymi medalami, a rezultat jaki osiągnęli ( 44,55 sek) stał się nowym rekordem Śląska młodzików.

Oprócz tego chłopcy startowali również w konkurencjach indywidualnych. Krzysztof Turski biegał w konkursie na 300m , który odbył się w bardzo silnej obsadzie. Krzysztof nabiegał w granicach swojego rekordu życiowego (36,87 sek) i zdobył 8 miejsce. 11 miejsce z wynikiem 170 cm w skoku wzwyż  zdobył Kacper Haręzga.  W biegu na 300 m ppł rekord życiowy  uzyskał  Wojciech Kubacki i zdobył 13 miejsce. Tą samą 13 pozycję uzyskał Kamil Kalinowski w biegu na 100m z rezultatem 11,81 sek.??????????

W końcowej klasyfikacji województwo Śląskie zdobyło 5 złotych medali, 3 srebrne i 5 brązowych.