Życiówką w Mistrzostwa Polski

4x10014.09.2014 roku był szczęśliwym dniem dla młodych lekkoatletów z Raciborza, którzy startowali w Mistrzostwach Międzywojewódzkich w Częstochowie. Były to zawody klasyfikacyjne do Mistrzostw Polski Młodzików. Większość zawodników uzyskała  życiowe rezultaty dające medal oraz awans do MP. Zaczęło się od bardzo dobrego biegu Szymona Dziuby na dystansie 110 m ppł. Uzyskał on drugie miejsce i wynik życiowy 15,93 sek. SzymonSzymon miał już wcześniej zapewniony start w sześcioboju lekkoatletycznym, w którym bieg przez płotki jest jedną z konkurencji. Start w biegu przez płotki miał za zadanie doskonalenie tej konkurencji.

KacperNastępnym medalistą w konkurencji skoku wzwyż został Kacper Haręzga, który również wcześniej uzyskał minimum klasyfikacyjne w tej konkurencji. Jednakże Kacper poprawił swój rekord życiowy, skoczył 185 cm i  uzyskał 1 miejsce.

Sonia Srebrny medal i rekord życiowy uzyskała również Sonia Maksymowicz w pchnięciu kulą. Sonia posłała kulę na odległość 11,03 m.

Srebrny medal i rekord życiowy uzyskał również Wojciech Kubacki w biegu na 300 m ppł . Wynikiem 41,73 sek uzyskał awans do MP.

Bezkonkurencyjny w biegu na 300 m okazał się Turski Krzysztof . Wygrał swoją konkurencję i awans do MP w życiowym czasie 36,82 sek.Krzyś

KamilTrzecie miejsce w biegu na 100m w czasie 11,81 sek  zdobył Kamil Kalinowski, który kończył również bieg w sztafecie 4×100 m. Sztafeta ta z udziałem K. Turskiego, W. Kubackiego i Sz. Dziuby  ustanowiła rekord Śląska uzyskując czas 45,24 sek. Na MP awansuje 8 najlepszych sztafet z całej Polski biorąc pod uwagę wyniki ze wszystkich makroregionów i sztafeta z Raciborza prawdopodobnie zakwalifikuje się.

Trenerką wymienionych wyżej zawodników jest Joanna Skalik.

Oprócz tego na zawodach tych wystąpili również Wiktoria Wachowska, która w chodzie na 3000m zdobyła 4 miejsce z wynikiem 17;18,26 min  oraz Ilona Grygiel, która w biegu na 1000 m uzyskała 6 miejsce i wynik 3;11,20 min.

Mistrzostwa Polski Młodzików pod nazwą Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego odbędą się 27-28 września w Zielonej Górze.