Trzecie miejsce naszej sztafety na Vena Sport Festiwal

sw0W niedzielę 15 czerwca w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach sztafetowych 4×100 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej. Zawody te odbywają się w międzynarodowej obsadzie z udziałem zaprzyjaźnionych krajów, dlatego noszą nazwę International Vena Sport Festiwal. Na zawody te pojechali podopieczni trenerki Joanny Skalik, by reprezentować Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w sztafecie szwedzkiej.

Dystans 100 metrów  w tej sztafecie biegał Kamil Kalinowski, 200 metrów Szymon Dziuba, 300 metrów Patryk Sochiera, a sztafetę kończył bieg na 400 metrów  w wykonaniu Krzysztofa Turskiego. W sztafetach tych brało udział  16 drużyn z całego kraju wyłonionych z eliminacji rejonowych, później wojewódzkich. Najpierw odbyły się poranne eliminacje, w południe rozegrany został finał. Nasi chłopcy zdobyli wysokie 3 miejsce, cenne tym bardziej, że zawodnik biegnący na 400 m został przewrócony, powstał i ukończył bieg na medalowej pozycji.

Tekst i zdjęcie: Joanna Skalik