Pracowity i udany weekend naszych lekkoatletów

dwaCzęstochowa była w sobotę(14.06) gospodarzem Mistrzostw Śląska Młodzików w lekkiej atletyce. Pod Jasną Górą bardzo udany występ zanotowali  uczniowie raciborskiej SMS, którzy zdobyli siedem medali, w tym pięć złotych, jeden srebrny i jeden brązowy. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Kacper Haręzga, Krzysztof Turski, Wojciech Kubacki, Szymon Dziuba oraz sztafeta chłopców 4×100 metrów. Srebrny medal zdobyła Ilona Grygiel, a brązowy Sonia Maksymowicz.

1.miejsce – skok wzwyż 165 cm

1.miejsce – sztafeta chłopców 4×100 m 46,07 ( Sz. Dziuba, K. Kalinowski, W. Kubacki, K. Turski)

7.miejsce – chód 3 km 18,51,45

Nasi lekkoatleci w miniony weekend startowali również w mitingach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski w Łodzi i Sosnowcu. Walczący o wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów w w Eugene (USA), Dawid Żebrowski  po raz kolejny na wyższych płotkach uzyskał bardzo dobry wynik w biegu na 110 metrów przez płotki  – 14,10 sek. Rekordy życiowe na zawodach w Łodzi poprawił Anna Szyjka w biegu na 800 metrów – 2,17,46 sek . oraz Natalia Węglarz, która 400 metrów przebiegła w czasie 58,30 sek. Natomiast wczoraj w Sosnowcu bardzo dobre wyniki uzyskali Daniel Zalewski w biegu na 400 metrów – 48,57 sek., Daria Zalewska – 15,04 sek. na 110 m przez płotki, Natalia Węglarz – 25,90 sek. na 200 metrów, Anna Nowacka – 59,71 sek. w biegu na 400 metrów i Anna Szyjka – 4,44,99 na dystansie 1500 metrów(rekord życiowy).

Trenerami naszych zawodników są Joanna Skalik, Piotr Morka, Karol Szynol i Kazimierz Stępień.