Katarzyna Rogacz srebrną medalistką, a Jan Pacan brązowym podczas Mistrzostw Polski w triathlonie.

Katarzyna RogaczBardzo dobrze spisali się uczniowie ZSOMS Racibórz: Katarzyna Rogacz i Jan Pacan podczas rozegranych wczoraj Mistrzostw Polski w triathlonie. Na zawodach w Gołuchowie koło Kalisza, Kasia wywalczyła srebrny medal, a Janek brązowy w kategorii juniorów. Uczniowie raciborskiej SMS, którzy  na co dzień reprezentują klub KS AZS AWF Katowice, podczas mistrzowskich zawodów mieli do przepłynięcia 600 metrów, przejechania na rowerze 15 kilometrów i przebiegnięcia dystansu 3000 metrów. Pozostali zawodnicy tego klubu, wśród nich absolwenci ZSOMS Racibórz również spisali się rewelacyjnie :

W kategorii OPEN złoty medal wywalczyła Agnieszka Cieślak, Tomasz Brembor wywalczył srebrny medal a Łukasz Michalak zdobył brąz.

W kategorii U-23 (mężczyźni) całe podium zajęli zawodnicy KS AZS-AWF Katowice w kolejności: Tomasz Brembor , Łukasz Michalak i Tomasz Marcinek.

W kategorii U-23 (kobiety) złoty medal zdobyła Agata Litwin, a srebrny Magda Wiśniewska. Tuż za podium uplasowała się Mariola Krzemińska.

W rywalizacji Mistrzostw Polski zawodnicy KS AZS-AWF Katowice na 18 możliwych do zdobycia medali zdobyli 10, co zostało w rywalizacji klubowej okrzyknięte  nokautem !!! Na co dzień z zawodnikami pracują trenerzy – Ewa Lewandowska (pływanie), Joanna Ulman-Szłapka (rower i bieg ) oraz Michał Szłapka (koordynacja całości).