Dziewczyny z SP 8 na II miejscu w czwórboju lekkoatletycznym

rejon1Zespoły dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Raciborzu rywalizowały w Finale Rejonowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w czwórboju lekkoatletycznym. Każdy z uczestników danej drużyny startował  w biegu na 60 i 600 metrów(1000 metrów – chłopcy), skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Stawką wczorajszych(21.05) zawodów na stadionie raciborskiego OSiR-u był awans do finału Wojewódzkiego. Tylko pierwsze miejsce dawało przepustkę na wtorkowe zawody w Sosnowcu. Bliskie osiągnięcia tego celu były dziewczęta z naszej Szkoły, które w końcowej klasyfikacji zajęły drugie miejsce. Natomiast  chłopcy z SP 8 uplasowali się ostatecznie na 6 miejscu.  Ozdobą zawodów był bieg na 600 metrów dziewcząt, który w świetnym stylu wygrała nasza uczennica, Magdalena Modrzejewska.