Angelika Wikieł i Krzysztof Tokarski ze stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Angelika Wikieł i Krzysztof Tokarski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu otrzymali stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

2A4A1083

Dzisiaj przed południem w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wręczono dyplomy 39 stypendystom ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa śląskiego za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013. ZSOMS, to jedyna szkoła z Raciborza, z której dwóch uczniów otrzymało stypendium. Na uroczystości w stolicy Górnego Śląska obecny był również Arkadiusz Tylka, dyrektor raciborskiej placówki.

Krzysztof Tokarski, to jeden z kilku bardzo zdolnych pływaków, którzy trenują i uczą się raciborskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. W minionym roku szkolnym podopieczny trener Marii Gawliczek z powodzeniem reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Poznaniu i Mistrzostwach Świata w Dubaju. Przed własną publicznością młody sportowiec wywalczył miejsca w ścisłym finale na 50 i 100 m stylem klasycznym, zajmując odpowiednio IV i VII miejsce, a w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym wspólnie z kolegami z reprezentacji( między innymi Rafał Bugdol – uczeń ZSOMS Racibórz) zajął wysokie V miejsce. Na światowym czempionacie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich było równie udanie. Uczeń ZSOMS był w znakomitej dyspozycji. Trzykrotnie pływał w wielkim finale, przy okazji ustanawiając nowe rekordy Polski: 100 m stylem klasycznym – VI miejsce,  sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym – VI miejsce,  50 m stylem klasycznymVII miejsce. Po stronie sukcesów Krzysztof Tokarski może również zapisać wywalczenie medali we wszystkich kolorach z Mistrzostw Polski(Kraków, Olsztyn) i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży(Drzonków).

Natomiast Angelika Wikieł w minionym roku szkolnym jako uczennica SMS Racibórz, także stratowała na Mistrzostwach Europy w Poznaniu. W wyścigu 200 metrów stylem klasycznym zdołała awansować do półfinału. Z kolei na Mistrzostwach Polski(Dębica, Oświęcim), Wikieł zdobyła w sumie 5 złotych medali.

 

Komentowanie jest wyłączone