IV Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

IMG_738029 kwietnia odbył się IV Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas III szkół podstawowych.  Odwiedzili nas uczniowie 21 szkół, każdą reprezentowało dwóch uczniów w towarzystwie nauczyciela.
Bardzo ciekawym elementem konkursu były odwiedziny specjalnie zaproszonych gości z Meksyku i Łotwy. W poniedziałek, na dzień przed konkursem, uczniowie ZSOMS mieli możliwość poznania kultury ich krajów, porozumiewania się w języku angielskim oraz zobaczenia  prezentacji multimedialnych. Wolontariusze zatrzymali się w internacie naszej szkoły, nieustannie zachwycając się warunkami, jakie mają uczniowie ZSOMS. Meksykanin Alehandro wysoko ocenił kulturę naszych uczniów, natomiast Łotyszka Elza doceniła piękno naszej szkoły i bardzo wygodny materac, na którym spała
Organizatorami konkursu byli: Barbara Litwa, Marcin Jaworski i Agnieszka Kołek Przygotowania trwały bardzo długo. Niezbędnej pomocy przy  przygotowaniu sali udzielili uczniowie i uczennice klas 5f i 5p szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liceum.
Podczas konkursu uczestnicy zmagali się z pięcioma zadaniami i mieli na ich wykonanie 60 minut, choć większość poradziła sobie o wiele szybciej. Kiedy reprezentanci pisali, nauczyciele mieli możliwość uczestnictwa w kursie prowadzonym przez panią Dorotę Strumińską z Oxford University Press oraz skosztowania  poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów klasy 5f. Tematem przewodnim kursu dla nauczycieli było ,,Teaching the whole child’’, a każdy nauczyciel uzyskał certyfikat uczestnictwa w kursie.
Po napisaniu testu, kiedy nauczyciele wspólnie sprawdzali testy, uczniowie w towarzystwie Alehandro i Elzy zostali oprowadzeni po terenie szkoły. Ogromnym zaskoczeniem były dla nich: wyposażenie naszych sal dydaktycznych, wielkość hali sportowej oraz tak duża liczba obiektów sportowych i dydaktycznych.
Wyniki konkursu ogłosiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8, p. Ewa Wnukowska. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami za uczestnictwo oraz gadżetami. Laureaci  dodatkowo otrzymali nagrody książkowe ufundowane dzięki TPD Odział Racibórz oraz Oxford University Press.
Trzecie miejsce zdobyła Julia Gądzikiewicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w  Nędzy (36pkt), drugie Matylda Frątczak – SP 18 (37pkt), pierwsze miejsce z tą samą liczbą punktów zdobyli Alicja Lyko – SP 18 i Laura Papiernik – SP 13 (39 pkt).  Reprezentantami naszej szkoły byli Katarzyna Jeklema i Adam Nagel, którzy co prawda nie zajęli miejsc na podium, ale uzyskali bardzo dużą ilość punktów pozostając w czołówce.
W ogólnej opinii nauczycieli konkurs okazał się wielkim sukcesem i wszyscy zgodnie wyrazili chęć udziału w kolejnych edycjach.

Komentowanie jest wyłączone