Mistrzostwa Polski Młodzików – cztery medale naszych uczniów

W dniach 17-19 listopada w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 215 zawodników z 49 klubów z całego kraju. ZSOMS w Raciborzu reprezentowało 14 zawodników, którzy wywalczyli 2 złote i 1 brązowy medal:
1 m. Ostap Kalyniuk (38 kg)
1 m. Matvii Lishchuk (48 kg)
3 m. Antoni Koćwin (44 kg)
Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca w swoich kategoriach wagowych: Sebastian Koch, Bartosz Lewandowski, Ariel Olearczyk, Tymon Kremer, Natan Kitel, Dawid Wańdoch, Dominik Siemiątkowski, Oskar Kaletka, Bartosz Rutkowski, Kacper Skowronek, Filip Rubczyński.
Ostap Kalyniuk został uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw.
MKZ Unia Racibórz uplasował się na 5 pozycji w klasyfikacji drużynowej.

Dziewczyny swoje Mistrzostwa Polski Młodziczek miały tydzień wcześniej (10-11.11.2023) w Pelplinie. Startowało 156 zawodniczek z 55 klubów z całej Polski. Najlepiej z naszych uczennic zaprezentowała się Aleksandra Ostrowska, która wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 50 kg. Pozostałe dziewczyny: Natalia Rudnicka, Lena Junka i Wiktoria Pytel zajęły dalsze pozycje w swoich kategoriach wagowych.