Zawody Pływackie o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

Za nami kolejna edycja Zawodów Pływackich o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, zorganizowana przez ZSOMS w Raciborzu, przy współpracy z Akademią SMS Racibórz. W tym roku impreza została dodatkowo objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. 29 października 2023 r. na słupkach startowych stanęło blisko 140 zawodników z 15 klubów. Zawody rozgrywane się w formie eliminacji w bloku porannym i finałów w bloku popołudniowym. Aby zostać nagrodzonym w konkurencji sprinterskiej zawodnik musi ten sam dystans przepłynąć aż 4 razy, tak więc są to zawody dla zawodników wszechstronnych i wytrzymałych.
Nagrodzonymi zawodnikami zostali:
Polina Malakhovska – I m. na dystansie 50 m stylem dowolnym
Natalia Skrzypczak – I m. na dystansie 200 m stylem zmiennym, I m. na dystansie 50 m stylem grzbietowym, II m. na dystansie 50 m stylem motylkowym
Vladyslava Holovko – I m. na dystansie 50 m stylem klasycznym, II m. na dystansie 200 m stylem zmiennym
Zuzanna Kordek – I m. na dystansie 50 m stylem motylkowym
Anhelina Biletska – II m. na dystansie 50 m stylem dowolnym
Wiktoria Tadko – III m. na dystansie 200 m stylem zmiennym
Tymofii Chmykhalo – I m. na dystansie 200 m stylem zmiennym
Bartłomiej Jabłoński – II m. na dystansie 200 m stylem zmiennym

Dodatkowe nagrody zdobyli:
Puchar Marszałka Województwa Śląskiego za konkurencję 200 m stylem zmiennym otrzymali: Natalia Skrzypczak i Tymofii Chmykhalo.
Puchar Prezesa MKS-SMS Victoria Racibórz za najbardziej wartościowy wynik uzyskany przez ucznia lub uczennicę ZSOMS w Raciborzu otrzymała Natalia Skrzypczak.
Nagrodę Specjalną Dyrektora ZSOMS w Raciborzu za najwyższą ilość punktów wielobojowych na dystansach sprinterskich wśród kobiet otrzymała Vladyslava Holovko.

Fotorelacja z zawodów 

Agnieszka Ostrowska

Komentowanie jest wyłączone