Dzień Edukacji Narodowej

W kalendarzu szkolnym jest taki dzień, który w szczególny sposób wyróżnia się od innych, tym dniem jest Dzień Edukacji Narodowej.
W bieżącym roku szkolnym obchodziliśmy go w naszej szkole 12 października. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej.
W części oficjalnej Dyrektor szkoły dr Marcin Kunicki powitał wszystkich zgromadzonych i wygłosił słowo wstępne oraz złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom najserdeczniejsze życzenia. Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do docenienia i uhonorowania Nagrodą Dyrektora Szkoły wybranych nauczycieli i pracowników szkoły.
Na część artystyczną uroczystości składały się występy taneczne oraz wokalno-teatralne uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień, wyrażając w ten sposób swoje podziękowanie i uznanie dla trudnej pracy pedagogów.

Izabela Bolisęga

Komentowanie jest wyłączone