Dwa medale lekkoatletów na Mistrzostwach Śląska U14

30 września Ruda Śląska była gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Śląska dzieci w kategorii U14. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI i VII mistrzostwa sportowego. Nasi podopieczni zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy w konkurencji wieloskoku z wynikiem 9,11 m zdobyła Anna Glomb. Ania dobrze zaprezentowała się również w konkurencji skoku w dal, gdzie z wynikiem 4,23 m uplasowała się na VI miejscu. Drugi brązowy medal zdobył Kamil Kanclerz w konkurencji biegowej na dystansie 1000 m, który po zaciętej walce osiągnął życiowy wynik 3:01,53. Tuż za podium była Milena Kalisz, która w biegu przez płotki na dystansie 80 m z czasem 15,01 zajęła IV miejsce (w biegu eliminacyjnym uzyskała czas 14,87). W pchnięciu kulą Oliwia Gucik była VI z wynikiem 8,46 m. Pozostali zawodnicy również uzyskali wartościowe rezultaty: