Złoto Krzysztofa Frańczuka w biegach przełajowych

W sobotę 25 marca na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Korfantowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. Zawodnicy z województw opolskiego i śląskiego rywalizowali na pięknie przygotowanej trasie przełajowej na dystansach od 1500 m do 3000 m.
W zawodach nie mogło zabraknąć naszych uczniów, zawodników MKS-SMS Victoria Racibórz.
W biegu na 2000 m klasą dla siebie był Krzysztof Frańczuk, który po fascynującym finiszu sięgnął po złoty medal mistrzostw.
W tym samym biegu jego kolega szkolny i klubowy Wiktor Chrapek zajął 14. miejsce. Na dystansie 3000 m Dawid Balcerek uplasował się na 5. miejscu ulegając zawodnikom z Sosnowca , Bytomia i Zabrza, a Karolina Cuber na dystansie 1500 m zajęła 16. pozycję.
Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Biegach Przełajowych w tej kategorii wiekowej kończą rywalizację w ramach systemu szkolenia sportowego młodzieży.