IV miejsce Patrycji Wiktorowicz na Mistrzostwach Polski w pływaniu

WhatsApp Image 2022-07-22 at 6.27.29 PMW dniach 19-22 lipca na pływalni w Oświęcimiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich w pływaniu. Najlepiej z naszych zawodników spisała się podopieczna trenera Rafała Bałysa, Patrycja Wiktorowicz, która zakwalifikowała się aż czterokrotnie do finałów A. Po zaciętej walce, Patrycja została najwyżej sklasyfikowana na dystansie 800 m stylem dowolnym, zajmując najbardziej nielubiane przez sportowców IV miejsce. Do swoich sukcesów dołożyła również V miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz dwa VI miejsca na dystansie 200 i 1500 m stylem dowolnym. Do finału B udało się zakwalifikować Maciejowi Leszczyńskiemu, który na dystansie 50 m stylem dowolnym wywalczył II miejsce w tym finale (10 miejsce ogółem), Kamilowi Gohli, który zajął VII miejsce w finale B na dystansie 400 m stylem zmiennym (15 miejsce ogólnie) oraz Wiktorii Tadko na dystansie 400 m stylem zmiennym, która uplasowała się na VI miejscu w finale B (14 miejsce ogółem). Wymieniona trójka zawodników to podopieczni trenera Sławomira Szweda. W Mistrzostwach wzięli również udział również: Nikola Wilk, Paulina Krauze, Helena Krupa, Maja Cuber, Mateusz Ryszkowski, Jakub Piechowski oraz Tymoteusz Staroń. WhatsApp Image 2022-07-22 at 8.48.01 AM (1)