Memoriał Janusza Kusocińskiego

285636408_470926118168022_3479285007169837908_n6 czerwca w hali sportowej ZSOMS w Raciborzu odbył się Memoriał im. Janusza Kusocińskiego dla szkół podstawowych. W zawodach udział wzięło 231 uczestników z 7 szkół: SP 1, SP 3, SP 8, SP 13, SP 15, ZSP Wojnowice oraz SP w Bieńkowicach.  Uroczyste otwarcie Memoriału dopełnił sportowy występ wychowanków pani Katarzyny Hyjek-Młynarczyk, uczęszczających na zajęcia lekkoatletyczne w klasach IV i V.
Uczniowie naszej szkoły wywalczyli 23 medale. Zawodnicy najstarszych klas mistrzostwa sportowego zdominowali swoje kategorie wiekowe, wygrywając większość konkurencji:
Pchniecie kulą wygrali: Bartłomiej Olczyk i Wiktoria Konarska, skok wzwyż Karolina Bałazy, bieg na dystansie: 1000m Krzysztof Frańczuk, 300m Wojciech Kulak i Julia Ronin, 100m Zuzanna Molenda.
W kategorii wiekowej 2009- 2010, swoje konkurencje wygrali:
bieg na dystansie: 300m Lena Skoczewska i Wiktor Chrapek, 600m Anna Glomb
Rocznik 2011 i młodsi zwycięstwo odnieśli:
Milena Kalisz bieg na dystansie 60m oraz Emilia Wilczek w skoku w dal.
Srebrne medale zdobyli: Kamila Hibner, Aleksandra Narewska, Dawid Balcerek, Oliwia Barycka, Marta Klimasara, Bartosz Rutkowski, Lena Junka. Złote: Błażej Balcerek, Magdalena Wierzbicka, Julia Suchanek, Zofia Koncewicz i Kacper Kuehnhardt. Tuż za podium uplasowała się Jakub Glomb, Malwina Brzozowska, Alicja Pasternak, Marta Nowak, Anna Rzytki.