2 złote i 2 srebrne medale zapaśników na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski

rudnik 1 1Świetnie spisali się nasi uczniowie Patryk Ołenczyn, Nataniel Ostrowski, Patryk Gołuchowski i Mateusz Kampik podczas rozgrywanych w Rudniku(05-06.04) Międzynarodowych Mistrzostw Polski  kadetów i juniorów w zapasach w stylu wolnym. Zawodnicy reprezentujący klub LKS Dąb Brzeźnica  zdobyli 2 złote i 2 srebrne medale! Patryk Ołenczyn startujący w kadetach nie miał sobie równych w wadze do 54 kg. Wszystkie walki wygrał bardzo pewnie i zasłużenie zajął pierwsze miejsce. W rywalizacji juniorów złoto w pięknym stylu wywalczył również Nataniel Ostrowski, który okazał się najlepszy w wadze do 74 kg. Natomiast Mateusz Kampik sięgnął po srebrny medal w wadze do 66 kg, a Patryk Gołuchowski był drugi w gronie kadetów w wadze do 46 kg.rudnik2

Całej czwórce medale i dyplomy wręczał między innymi Arkadiusz Tylka, dyrektor ZSOMS, który oglądał wszystkie walki finałowe. Na uroczystym otwarciu imprezy wśród zaproszonych gości oprócz dyrektora naszej Szkoły, była również Ewa Lewandowska – Przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, pełniąca w ZSOMS funkcję kierownika szkolenia sportowego.

W dwudniowych zawodach wystartowało w sumie 178 zawodników z Polski, Słowacji, Łotwy i Ukrainy.rudnik4