Zapaśnicy z ZSOMS nie mają sobie równych!

128352520_3470574869704751_5977382970196751908_nPodczas IX Mistrzostw Polski Młodziczek (20-22.10), które odbyły się w Nowinach nasze dziewczyny spisały się rewelacyjnie. Brązowy medal wywalczyły Emilia Świerczewska i Oliwia Delong. Również znakomicie zaprezentowała się Emilia Strachota zajmując wysokie V miejsce w swojej kategorii wagowej. Sukces przyszedł dzięki ciężkiej pracy, którą włożyły dziewczyny w przygotowanie do Mistrzostw.

Już po raz 8. z rzędu MKZ Unia Racibórz wygrał w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Zawody odbywły się 22 października w Krakowie, gdzie rywalizowali zapaśnicy z 4 województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Młodzicy z ZSOMS w Raciborzu spisali się rewelacyjnie, zdobywając 5 medali: Kajetan Jakubowski (48 kg), Mateusz Alot (52 kg), Borys Stebel (38 kg), Szymon Nieckarz (38 kg) i Kacper Ligęza (62 kg) W punktacji klubowej MKZ Unia Racibórz z ogromną przewagą zajął Imiejsce przed Bierzanowianką Kraków i Śląskiem Wrocław.

Miniony weekend również obfitował w wielkie emocje zapaśnicze. W miejscowości Boguszów Gorce odbył się Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, gdzie nasze zapaśniczki zdobyły 6 medali: 1 m. Nikoletta Szewczuk, 1 m. Weronika Skóra, 2 m. Kamila Kasprów, 2 m. Dominika Jaroszewska, 2 m. Emilia Strachota, 3 m. Oliwia Delong. Ogromne wyrazy uznania należą się Oliwii Delong, która rywalizowała z powodzeniem w starszej grupie wiekowej i zdobyła brązowy medal. 128724861_403400894117949_9050736859389337497_n

128784226_181729910282391_834621893786926725_nNasi młodzicy walczyli tym razem w Mistrzostwach Polski w stylu wolnym. Najlepiej zaprezentował się Borys Stebel, który minimalnie przegrał na punkty w walce o brązowy medal ze swoim klubowym kolegą Kubą Kosikiem, zajmując ostatecznie V pozycję. Po sześciu wymagających walkach wysokie VII miejsce zajął Kajetan Jakubowski. Bardzo cieszy postawa naszych zapaśników i zapaśniczek, którzy potwierdzają w każdym starcie swoją wysoką formę sportową. Szczególnie cieszą 2 brązowe medale Emilii i Oliwi z mistrzostw Polski oraz bardzo dobra postawa dziewczyn w rywalizacji z zawodniczkami z zagranicy. Młodzicy trenujący styl klasyczny pokazali, że nie mają sobie równych w naszym makroregionie oraz, że rywalizacja z najlepszymi zawodnikami stylu wolnego nie stanowi dla nich większego wyzwania.