Bardzo dobry występ pływaków w Ołomuńcu

o3Pływacy  ZSOMS Racibórz z powodzeniem startowali  w czeskim Ołomuńcu w Memoriale J.OPLETALA. Na 50 metrowej pływalni startowało ponad 400-tu zawodników z Polski, Słowacji i Czech. Reprezentanci  naszej  szkoły  spisali  się  bardzo  dobrze. We  wszystkich  konkurencjach w których startowali,  stawali  na  podium. Aż cztery  razy sztuki tej dokonał Rafał Bugdol, który cztery razy zajmował 2 miejsce: 50 m stylem grzbietowym – 0:27,25 sek.,  100 m stylem grzbietowym – 0:58.01 sek., 50 m stylem dowolnym – 0:24,56 sek. i  100 m stylem dowolnym -0:53,75 sek.o1

o2 Jedynym  zawodnikiem, który wygrał swoją konkurencję  był  Bartosz Hoderny, najlepszy w wyścigu na 200 m stylem klasycznym  z dobrym  czasem 2:22,59 sekundy. Bartosz  jeszcze dwukrotnie  stawał  na  podium, na dystansie 50 m stylem klasycznym  zajął drugie miejsce z czasem 0:30,40 sek. i na 100 m stylem klasycznym, trzecia pozycja z wynikiem- 1:06,20 sek.

Dwa  razy  na  podium meldował się również Wojciech Gabrysz. Na 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:10,57 sek zajął drugie miejsce, a na dystansie o połowę krótszym z wynikiem 0:58,75 sek.  uplasował się na  trzecim miejscu.

o4Bardzo dobrze na zawodach w Czechach pływała także Ewa Dymarek, dwukrotnie druga w wyścigu na  100 m stylem klasycznym(1;16;12 sek.)i na 200 m stylem klasycznym(2;42,45 sek.) Z kolei Małgorzata Niedźwiedzka zajęła trzecią lokatę w konkurencji 100 m stylem klasycznym(1:16,66 sek.) W Ołomuńcu startował  także Krzysztof Tokarski, ale  tylko w  jednym bloku gdzie  zajął drugie miejsce na 100 metrów „żabką” uzyskując  czas 1:05,06 sek. Na głównym dystansie zawodów, 200 metrów stylem zmiennym podopieczny trener Marii Gawliczek wszedł do finału z pierwszym czasem. W decydującym starcie już jednak nie wystąpił, ponieważ wrócił do Raciborza odebrać z rąk Jerzego Buzka, ufundowane przez byłego premiera stypendium.