W ZSOMS powstanie tężnia solankowa!

Wspaniałe wieści dotarły do nas dzisiaj z Katowic. Bez tytułu
Dzięki Waszym głosom w ZSOMS powstanie tężnia solankowa!
Nieskromnie powiemy, że spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy… Obok edukacyjno-rekreacyjnego placu zabaw (z Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz) brakowało tylko tężni (z Budżetu Obywatelskigo Województa Śląskiego).
Bardzo dziękujemy!

Przypomnijmy, że koszt projektu Tężnia solankowa – źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza wyniesie 313 tys. zł. Celem jest budowa ogólnodostępnej tężni solankowej w drewnianej konstrukcji, wyposażonej w pompę. Rozprowadzając solankę po odpowiednio rozmieszczonych gałęziach, spowoduje wytwarzanie specyficznego mikroklimatu, pomagającego w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego. Dodatkowo zostanie zrewitalizowany teren podwórka ZSOMS, poprzez zielony ogród z nasadzeniami drzew i krzewów wokół tężni oraz wyposażony w elementy małej architektury miejskiej. Będzie stanowić miejsce spotkań i integracji mieszkańców Raciborza. Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszym czasie, kiedy to wskaźniki zanieczyszczenia środowiska i ilość pyłów w powietrzu są znacznie przekroczone. To inwestycja w zdrowie mieszkańców i dzieci z Raciborza i miejscowości ościennych – uczniów naszej szkoły.

Celem projektu Centrum integracyjne mieszkańców Starej Wsi jest budowa miejsca, w którym czas wolny będą spędzać rodziny z dziećmi oraz mieszkańcy w każdym wieku dzielnicy Stara Wieś/Proszowiec/Miedonia. W skład projektu wejdzie edukacyjno – rekreacyjny plac zabaw, składający się ze ścieżki dotyku, zestaw sprawnościowy oraz gry wielkoformatowe; elementy małej architektury tj. ławeczki i stoliki, krzewy i kwiaty. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały umiejętności logicznego myślenia oraz rozwijać będą zręczność, koordynację i sprawność ruchową. Dorośli zyskają miejsce spotkań i integracji społecznej. Koszt realizacji projektu: 68 tys. zł.

Komentowanie jest wyłączone