Europejski Dzień Języków Obcych

IMG-20191010-WA000326 września to data ważnego, międzynarodowego święta, Europejskiego Dnia Języków Obcych, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Głównym założeniem tego święta jest promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych niezależnie od wieku. W naszej szkole, obchody miały miejsce 10 października.

Uczniowie, jak co roku, bardzo aktywnie zaangażowali się w obchody tego dnia. Przygotowano plakaty promujące wiedzę o krajach i językach europejskich, które można było podziwiać na korytarzu na IV piętrze naszej szkoły. Niektórzy uczniowie przebrali się w stroje typowe dla państw, które prezentowali.  Stałym elementem święta jest również poczęstunek – uczniowie przygotowali smakołyki charakterystyczne dla wybranego przez siebie państwa europejskiego.  

W czasie Dnia Języków Obcych nie mogło również zabraknąć prezentacji multimedialnych na temat pochodzenia języków oraz zwyczajów panujących w IMG-20191010-WA0007 krajach europejskich, interaktywnych quizów i gier językowych. Przeprowadzone zabawy językowe miały na celu nie tylko zachęcić uczniów do nauki języków obcych, ale też wzbudzić wśród nich ciekawość  i otwartość na kulturę i zwyczaje innych krajów.

Izabela Bolisęga

Fotorelacja z wydarzenia

Komentowanie jest wyłączone