Świąteczne prezenty pływaków

IMG-20181219-WA0004Cztery medale wywalczyli pływacy Szkoły Mistrzostwa Sportowego na rozegranych 17/22 grudnia, po raz pierwszy w formule pięciodniowej, Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów 17-18 lat. Tuż przed świętami znakomity podarunek zafundowała sobie i kibicom Beata Maruszczyk. Podopieczna trenera Rafała Bałysa znakomitym czasem 2.25,20 zajęła drugie miejsce zdobywając seniorski srebrny medal. To nienotowany od kilku lat wynik raciborskich pływaków na tej rangi zawodach. B. Maruszczyk zdobyła w tej konkurencji także srebro oraz wywalczyła brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym w kategorii wiekowej 17/18 lat.  Radości i szczęścia nie kryła również Wiktoria Smętek, która finiszowała na trzeciej pozycji na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Dobrze zaprezentowali się inni uczniowie ZSOMS zajmując czołowe lokaty w swoich konkurencjach, ustanawiając w większości wartościowe rekordy życiowe (wyniki poniżej). Na 10-torowej pływalni AQUA Lublin rywalizowało 628 zawodników ze 118 klubów z całego kraju.

22 grudnia kilku zawodników SMS-u startowało w Oświęcimiu na zawodach Bijemy Rekordy pod patronatem mistrza świata na 200 metrów stylem motylkowym, Pawła Korzeniowskiego. W koronnej konkurencji mityngu wystąpił Piotr Zwadło zajmując siódmą lokatę z nowym rekordem życiowym. O swoje rekordy postarali się także Patrick Schreiber i Michał Mrzygłód.