Sukces siatkarek z UKS Krzanowice

Cztery uczennice naszego liceum: Wiktoria Stuligłowa, Samanta Konieczna, Patrycja Komor i Aleksandra Migas nalężące do klubu siatkarskiego UKS Krzanowice wzięły udział w Mistrzostwach Śląska Kadetek. Turniej finałowy trwał 4 dni od 6 do 9.03.14. Wzięło w nim udział sześć najlepszych drużyn. W pierwszym dniu zmagań siatkarki z Krzanowic w Częstochowie  rozegrały mecz z tyszankami. Dzięki wygranej 3:0 dziewczyny awansowały do półfinału Mistrzostw Śląska. W sobotę zawodniczki z UKS-u pojechały do Dąbrowy Górniczej, by zmierzyć się z tamtejszą drużyną. Mecz decydował o tym, która z drużyn w niedzielę zagra o złoty medal. Niestety, spotkanie to zakończyło się porażką dla krzanowiczanek. W niedzielne przedpołudnie w Dąbrowie Górniczej dziewczęta z Krzanowic zagrały najważniejszy mecz  z drużyną z Bielska-Białej. Zwycięstwo w tym spotkaniu gwarantowało udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. W pierwszych dwóch setach było widać zdenerwowanie obu drużyn, jednak w trzecim secie tego ważnego meczu, na parkiecie niewątpliwie rządził zespół z Krzanowic, który niesiony niesamowitym dopingiem wiernych kibiców, doprowadził do pewnego zwycięstwa. Dziewczyny odebrały z rąk wiceprezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej medale i puchar za zdobycie trzeciego miejsca na Śląsku.

Pod koniec marca dziewczyny naszego liceum wraz ze swoją drużyną zmierzą się w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.

aaaaaaaaaa

Kadra kadetek : Wiktoria Stuligłowa, Samanta Konieczna, Patrycja Komor, Aleksandra Migas, Marta Freindorf, Justyna Świerczek, Karolina Łobos, Julia Sycz, Magdalena Wittek, Joanna Witeczek, Oliwia Miensopust.

Trenerzy: Adam Gębski, Tomasz Kuziak

Komentowanie jest wyłączone