Zapaśnicy w Krakowie i Budapeszcie

1Kolejny bardzo udany start zanotowali zapaśnicy ZSOMS w Raciborzu, którzy w Krakowie wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale im. Władysława Bajorka w stylu klasycznym. W turnieju wzięło udział 220 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi.
W gronie młodzików unici zdobyli cztery brązowe medale: Kajetan Jakubowski (38 kg), Szymon Sosnowski (52 kg), Andrea Ratajczak (75 kg) i Karol Staniewicz (85 kg). W grupie kadetów zwycięstwa odnieśli Piotr Stolarczyk (51 kg) i Tomasz Wawrzyńczyk (110 kg). Na drugich pozycjach zawody ukończyli Miłosz Kuźnia (60 kg) oraz Krzysztof Prasek (71 kg). Natomiast trzecie miejsca zajęli Kamil Czarnecki (65 kg), Dawid Mkrtchyan (80 kg) i Kamil Zakrzewski (110 kg).
W klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz na drugim miejscu. Pierwsze miejsce Olimpijczyk Radom, a trzecie ekipa Białorusi.
10 9 8
W miniony weekend grupa naszych uczniów wraz z trenerem Mateuszem Wanke brała udział w wycieczce na Mistrzostwa Świata Seniorów do Budapesztu. Było to niesamowite wydarzenie pełne wrażeń i emocji z którego każdy z uczestników przywiózł wiele nowych doświadczeń. Najbardziej emocjonującym momentem było oczywiście wywalczenie dla Polski brązowego medalu przez Gevorga Sahakyana w kategorii wagowej do 67 kg. w stylu klasycznym.