Grad medali zapaśników

43950689_1910190542422075_272000463539273728_n Zapaśnicy, reprezentujący MKZ Unia Racibórz, wygrali klasyfikację drużynową podczas rozgrywanego w Radomiu (05 – 07.10) w bardzo mocnej, międzynarodowej obsadzie, II Pucharu Polski kadetów w stylu klasycznym. Raciborzanie w tej prestiżowej klasyfikacji wyprzedzili dwa zespoły z Ukrainy. Natomiast indywidualnie, uczniowie naszej szkoły, w stawce 191 zawodników, wywalczyli jeden złoty i dwa brązowe medale. Pierwsze miejsce w kategorii wagowej 48 kg zajął Piotr Stolarczyk. Na trzecich pozycjach zawody ukończyli Mateusz Iwanowski (71 kg) oraz Dawid Mkrtchyan (80 kg). Natomiast na piątym miejscu rywalizację w wadze ciężkiej (110 kg) ukończył Kacper Pogorzelski.

W miniony weekend w Kraśniku odbył się XXVII Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Na najwyższym stopniu podium w tym bardzo mocno obsadzonym turnieju w kategorii wagowej do 59 kg stanęła uczennica kl. II LZL Sylwia Martyka. Na V pozycji w rywalizacji kadetek w wadze do 61 kg rywalizację zakończyła Weronika Skóra z kl. III GLZ.

Również w miniony weekend w Katowicach odbył się Międzynarodowy Memoriał im. Jana Czaji. MKZ Unia Racibórz reprezentowany głównie przez uczniów ZSOMS uplasował się na I miejscu w klasyfikacji drużynowej. Miejsca na podium wywalczyli: