ZSOMS w czołówce szkół nagrodzonych przez Śląskiego Kuratora Oświaty

IMG-20181008-WA0054MKS-SMS Victoria Racibórz wygrał klasyfikację klubów Szkolnego Związku Sportowego w Katowicach na podstawie wyników za rok szkolny 2017/2018. Pływacy i lekkoatleci zdobyli 1940 pkt. zdecydowanie wyprzedzając MKS-MOS Katowice i MKS-MOSM Bytom.
W czołówce szkół, które walczyły o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w kategorii Licealiady chłopców na drugim miejscu sklasyfikowany został Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej na dziesiątym premiowanym miejscu znalazło się Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (ZSOMS) w Raciborzu.
W klasyfikacji kadry szkoleniowej klubów SZS w dyscyplinach sportów indywidualnych w juniorach i juniorach młodszych po zwycięstwo sięgnął trener pływania w ZSOMS i Victorii Piotr Krużołek. Na czwartej pozycji sklasyfikowano Joannę Skalik (trenerka lekkiej atletyki w ZSOMS i Victorii), na dziewiątym Rafała Bałysa (trener pływania w ZSOMS i Victorii). IMG-20181008-WA0041ddddd
W klasyfikacji kadry szkoleniowej klubów SZS w dyscyplinach sportów indywidualnych w młodzikach na drugim miejscu uplasował się Paweł Kędzior (trener lekkiej atletyki w ZSOMS i Victorii). Specjalną okolicznościową paterę otrzymała od SZS dwukrotna złota medalistka z Mistrzostw Europy w Berlinie, wychowanka Victorii i absolwentka ZSOMS Justyna Święty-Ersetic i trener Piotr Morka.
O raciborskim sporcie, także w Victorii, opowiadał w swoim wystąpieniu prezes klubu, Sławomir Szwed, a o przeżyciach związanych ze startem Justyny, trener Piotr Morka. Nagrodzone szkoły otrzymały także nagrody w postaci sprzętu sportowego.
Uroczystość Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019, a także podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół O Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty odbyła się 8 października w Domu Kultury Sokolnia w Imielinie.

Komentowanie jest wyłączone