Warszawskie kolorowe dni klasy III GP

Resized_20180926_125302_2212Nasz sen o Warszawie spełnił się w dniach 24, 25 i 26 września. Wtedy to miała miejsce trzydniowa wycieczka klasowa, która pięknie wpisała się w rok, w którym cała Polska obchodzi 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Warszawską przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego. Multimedialne wystawy pomogły przenieść się młodzieży w czas walki z okupantem i zrozumieć sens tamtych wydarzeń. Ekspozycje opowiadały również o ówczesnej codzienności i losie powstańców w PRL i komunistycznym powojennym terrorze.

Nadwiślański świt następnego dnia powitaliśmy naukowo. Od rana  poznawaliśmy prawa fizyki i  przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Niezwykle interesujące tajniki ludzkiej psychiki i zachowania społeczne  mogliśmy obserwować a nawet testować w galerii Re: generacja. Wieczorem – duchowa uczta. Muzyczny teatr Roma i musical ,,Piloci”. Podobał się nawet Hubertowi!:O. Musical opowiadał historię zainspirowaną wydarzeniami z okresu II wojny światowej, a konkretnie związanymi z Bitwą o Anglię. Polecamy! Resized_20180925_141755_9117

W dniu wyjazdu poczuliśmy piłkarskie emocje w vipowskich lożach na PGE Narodowym. Poza zwiedzaniem oczywistych stref –  wścibsko zajrzeliśmy do szatni reprezentacji a nawet zawodniczych łazienek. W ,,wolnym” czasie zwiedzaliśmy Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie, salony porsche i ferrari!, włoskie i ukraińskie restauracje,  poruszając się doskonałą komunikacją miejską. To był dobrze, intensywnie spędzony czas.

Wycieczka odbyła się pod opieką pani trener Marii Gawliczek i Barbary Krok.

Barbara Krok

Komentowanie jest wyłączone