Tomasz Wawrzyńczyk z wizytą w ZSOMS

TW2Brązowy medalista Mistrzostw Świata kadetów w zapasach w stylu klasycznym (kat. 110 kg), Tomasz Wawrzyńczyk, odwiedził 11 lipca swoją szkołę. W spotkaniu z dyrektor Ludmiłą Nowacką uczestniczyli także rodzice Tomasza – Ewa i Bogusław Wawrzyńczyk oraz trener kadry narodowej kadetów Piotr Szczeponiok.

Dyrektor L. Nowacka pogratulowała zawodnikowi MKS Unia Racibórz odniesionego życiowego sukcesu oraz podkreśliła rangę zdobycia medalu na tak prestiżowych międzynarodowych zawodach: – Jesteśmy dumni, że w naszej szkole uczy się i rozwija swój sportowy talent Tomasz. To bez wątpienia największe osiągnięcie sportowe w minionym roku szkolnym 2017/18 i bardzo dobry przykład dla innych naszych uczniów. Staramy się stwarzać sportowcom jak najlepsze warunki do rozwijania swoich pasji w powiązaniu z obszarem edukacyjnym.

Tomasz podzielił się wrażeniami z pobytu z pobytu w chorwackim Zagrzebiu: – W przeciągu dwóch dni (7-8 lipca) stoczyłem cztery ciężkie walki. Dzięki zaangażowaniu trenera Szczeponioka, całej ekipy, a także szczęściu, udało mi się stanąć na trzecim stopniu podium. Ważne również było dla mnie wsparcie rodziny.

Komentowanie jest wyłączone