Mateusz Szewczuk Mistrzem Polski Seniorów

36899962_1856002161123803_2272424590238023680_nBardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie i absolwenci ZSOMS w Raciborzu podczas rozgrywanych w dniach 22 – 23 czerwca w Radomiu LXXXVIII Mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Najlepiej z grona raciborskich zawodników zaprezentował się tegoroczny maturzysta, Mateusz Szewczuk, który okazał się bezkonkurencyjny w wadze do 63 kg. W finale pokonał Karola Sochę z AKS-u Piotrków Trybunalski i po raz pierwszy w karierze sięgnął po tytuł mistrza Polski w gronie seniorów. Brązowe medale wywalczyli byli uczniowie naszej szkoły: Dawid Ersetic w kategorii wagowej do 60 kg i Mateusz Wolny, który startował w wadze do 77 kg. Na IX miejscu zawody ukończył Jakub Majdański (77 kg), a na X pozycji Filip Świerczewski (72 kg) – obaj to uczniowie kl. II LZL.