Zapaśniczki z medalami na zawodach w Łukowie

4Zapaśniczki startowały ostatnio w Łukowie w zawodach o Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet i Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich Juniorek. W starszej grupie unitki wywalczyły dwa medale. Weronika Szewczyk (kl III SL) była trzecia w kategorii wagowej 55 kg, a Natalia Duksa (kl II LZL) zdobyła brąz w wadze do 59 kilogramów.

Natomiast w młodszej grupie, rywalizująca w wadze 53 kg Julia Łukasiak (kl I LZL), przywiozła do domu srebrny medal, a występująca w tej samej wadze, Julia Basińska (kl I LZL) ukończyła zawody na 9. miejscu. Z kolei Sylwia Martyka (kl I LZL) okazała się bezkonkurencyjna w wadze 57 kilogramów.

Członkowie Kadry Polski Kadetów i Juniorów z ZSOMS w Raciborzu startowali w bardzo mocno obstawionym (reprezentanci 17 państw) Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Hodoninie (Czechy).